Přístupy

Níže naleznete detailní návody pro sdílení marketingových účtů a nástrojů.

Google Analytics

Abychom mohli nastavit Google Analytics nebo reportovat výsledky, potřebujeme nasdílet přístup na tento email: admin@systedo.cz. Ideálně administrátorský. Email přidejte na úrovni účtu:

Jako úroveň přístupu zvolte Administrátor.

Sklik

Přístupy přidělíte v nastavení účtu.

Potom na pravé straně uvidíte možnost nabídnout, nebo požádat o přístup k účtu. Zvolíte nabídnout správce účtu. Do jména účtu vyplníte email admin@systedo.cz a odešlete.

Facebook Business Manager

Pokud již BM máte založený, pro nasdílení přístupů můžete přejít do druhé části

1) Přejděte na business.facebook.com a klikněte na „Vytvořit účet“.
2) Přihlaste se do Facebooku, případně si zaregistrujte nový účet.
3) Doplňte název společnosti a další údaje o vás.
4) Spusťte průvodce nastavením.

Do nově vytvořeného BM přidejte svůj reklamní účet, Facebook firemní stránku a další položky, jako je Facebook pixel, produktový katalog, Instagramový firemní profil. Pokud tyto položky ještě vytvořené nemáte, prosím, vytvořte je. Pro přidání již existujícího reklamního účtu budete potřebovat jeho unikátní ID, které naleznete v nastavení reklamního účtu. Pro přidání již existující firemní stránky stačí zadat její název do vyhledávání, případně vložit její URL.

Po rozkliknutí nabídky vlevo nahoře se vám zobrazí celé menu BM. V sekci Nastavení můžete přidat doplňující informace o své firmě, případně vložit platební metodu, fakturační údaje a další (vše najdete v levé nabídce menu).

V sekci Nastavení firmy můžete spravovat přístupy uživatelů a všechny potřebné položky, jako jsou reklamní účty, pixel, katalog. V části Informace o firmě doplňte potřebné údaje (DIČ, adresa apod.).

Sdílení přístupů Facebook

Přihlaste se do svého BM na stránce business.facebook.com

1) Rozbalte menu nahoře vlevo a vyberte možnost Nastavení firmy (v horní části nabídky)
2) Přejděte na Uživatele, vyberte Partneři a klikněte na tlačítko Přidat.
3) Vložte ID našeho BM 1471660353014697 a potvrďte tlačítkem Další.

V následujícím kroku vyberte všechny potřebné položky, které budeme potřebovat (reklamní účet, firemní stránka, IG firemní profil, pixel, katalog) a u každé položky zvolte možnost Správce. Je to nejefektivnější způsob, jak můžeme nastavit vše potřebné a předejít případným problémům z důvodu omezených práv.

Google My Business

Přihlaste se pomocí svého Google účtu do služby Google My Business (Moje firma na Googlu).

https://www.google.com/business/

Vyberte vaši provozovnu, kterou chcete nasdílet.

Potom na pravé straně uvidíte proklik na třítečkové menu vedle síly profilu kde můžete přejít do nastavení firemního profilu a následně nasdílet na tools@systedo.cz a admin@systedo.cz

Firmy.cz

Přihlašte se na stránce https://admin.firmy.cz/. V pravém horním rohu klikněte na kolečko profilu pro rozbalení menu a poté klikněte na „nastavení účtu“.

Dole na stránce zadejte emailovou adresu admin@systedo.cz

Zboží.cz

Přihlaste se do vaši klientské zóny: klient.seznam.cz. Nyní se dostanete na hlavní stránku a z levého menu vyberte možnost Nastavení → Účty s přístupem k mému účtu.

Následně je potřeba v pravém horním rohu kliknout na možnost Nabídnout přístup.

Po kliknutí na toto tlačítko se vám otevře malé okno. Zvolte e‑mail, na který se má účet nasdílet, a to admin@systedo.cz. Ve druhém boxu vyberte, zda chcete nasdílet klientskou zónů nebo Zboží.cz. Pro naší práci potřebujeme Zboží.cz. V posledním menu boxu navolte úrovně práv na Správce. Ostatní úrovně práv jsou velmi omezené a nemůžeme z jejich pozice vaše účty plnohodnotně spravovat.

Klikněte na tlačítko Nabídnout přístup. Do naší klientské zóny nám přijde žádost o propojení. Jakmile žádost schválíme, získali jsme přístup do vaší administrace Zboží.cz a můžeme se pustit do práce.

Sdílení přístupů někdy nefunguje, jak má. V případě, že by nám vaše pozvánka nepřišla, můžeme prostřednictvím naší klientské zóny požádat my vás. K tomu však potřebujeme váš e‑mail, na který je vedena vaše klientské zóna. Ten najdete v pravém horním rohu.

Google Tag Manager

Pro nastavení přístupu do Google Tag Manager se přihlašte ke svému účtu na tagmanager.google.com. V sekci Správce klikněte na tlačítko Správa uživatelů.

Přidejte nového uživatele modrým tlačítkem v pravém horním rohu. Zadejte e‑mail admin@systedo.cz, označte přístup Správce a tlačítkem vpravo dole nastavte práva na publikaci pro daný kontejner.

Aktivujte všechna oprávnění a pokračujte kliknutím na Hotovo a Pozvat.

Google Merchant Center

Pro nastavení přístupu do Google Merchant Centra se přihlašte ke svému účtu na https://merchants.google.com/

Klikněte vpravo nahoře na ozubené kolečko a v sekci Nastavení na Přístup k účtu.

Poté klikněte v horní části obrazovky na + Přidat uživatele

Do řádku Emailová adresa zadejte admin@systedo.cz. Zaškrtněte přístup správce a vlevo dole klikněte na modré tlačítko Přidat uživatele.

Mergado

Pokud už Mergado účet máte vytvořený, je potřeba založit alespoň jeden export, abyste mohli přístup udělit.

Jsou dvě cesty:

1) V menu na levé straně zvolte možnost Oprávnění
2) Nebo v přehledu e‑shopu/ exportu, ke kterému chcete udělit přístup, klikněte na ikonku osob Oprávnění eshopu. Najdete ji vpravo.

Po přesměrování na stránku Oprávnění uvidíte na pravé straně možnost Pozvat uživatele. Do políčka e‑mail vložte adresu admin@systedo.cz. V rámci oprávnění zvolte Zápis. Posledním krokem je odeslání pozvánky.

Heureka

Heureka nám neumožňuje vytvářet podúčty, proto se přihlašujeme pomocí přihlašovacího mailu a hesla, které budeme potřebovat nasdílet.